Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
XXVIII niedziela zwykła – Klasztor i Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu na Goruszkach w Karolinkach

XXVIII niedziela zwykła

  1. Dzisiaj (w niedzielę) nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, w pozostałe dni tygodnia o 18.00. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy. 
  2. W naszej kronice klasztornej znajduje się zapis, że na drugą niedzielę maja i drugą niedzielę października, papież Pius VI nadał odpust zupełny na wieczne czasy, w kaplicy grobowej św. Franciszka, co w 1788 roku potwierdził oficjał generalny poznański. W związku z tym zachęcamy dziś wszystkich do nawiedzenia naszej krypty i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. 
  3. Kodeks Prawa Kanonicznego stanowi: Gdy jest odpowiednia liczba wiernych, bardzo zaleca się homilię także w Mszach św. odprawianych w ciągu tygodnia (767, § 3). Dlatego od poniedziałku, decyzją kapituły domowej, rozpoczynamy głoszenie krótkich homilii (max. 2min.) podczas wieczornej Mszy świętej. 
  4. Zakończyliśmy tegoroczną kwestę. Wszystkim dobroczyńcom za życzliwość, otwartość i gościnność składamy serdeczne podziękowania. Msza św. w intencji dobroczyńców z tegorocznej kwesty zostanie odprawiona w sobotę 22 października o godz. 18.30. 
  5. W dzisiejszą niedzielę przypada z ustanowienia Episkopatu Polski tzw. Dzień Papieski. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II. U nas, w rocznicę wyboru (16 października – przyszła niedziela) Pan organista Arkadiusz, pomoże nam uczcić ten dzień wspólnym śpiewem podczas różańca, wieczornej Mszy św. i bezpośrednio po niej.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość,
szczególnie na tegorocznej kweście, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.  

Niech Pan obdarzy Was swym pokojem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.