V niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

1. Informujemy, że zgodnie z ostatnimi zarządzeniami państwowymi i kościelnymi we wszystkich mszach św. może uczestniczyć co najwyżej 5 osób z zewnątrz, nie licząc mieszkańców klasztoru. W związku z tym jesteśmy zmuszeni (do odwołania), wpuszczać do kościoła pierwsze 5 osób, które przybędą na mszę. Prosimy dać pierwszeństwo mającym zamówione intencje Także do odwołania zamknięte będą krypta i korytarz przy zakrystii. Zachęcamy do pozostania w domach i uczestniczenia we mszy św. przez transmisje telewizyjną, radiową lub internetową.
Wszystkie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale oraz nabożeństwa maryjne są odwołane. Zachęcamy do nawiedzania indywidualnego kościoła.

1. Przyszła niedziela to już niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy będzie czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm.. Już teraz zachęcamy do skorzystania z sakramentu Pokuty. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą i na furcie na dzwonek. Spowiedzi świąteczne odbędą się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Będziemy spowiadać w korytarzu przy zakrystii. Przypominamy że obowiązek komunii św. wielkanocnej można wypełnić przez cały okres wielkanocny czyli od środy popielcowej do Niedzieli Trójcy Św. czyli w tym roku do 7czerwca.

2. Informator klasztorny jest dostępny w małym nakładzie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy na naszą stronę internetową:
www.klasztor-goruszki.pl

Wszystkim dziękujemy za zrozumienie obecnej sytuacji a także za modlitwę, życzliwość i wszelka pomoc. Z tej racji też pokornie prosimy o wsparcie na bieżące utrzymanie klasztoru.
Również szczególne podziękowania 1 i 5 Róży z Roszkowa, 56 Róży Matek z Dąbrowy, 6 i 8 Róży z Miejskiej Górki, 22,23 i 24 Róży Matek z Niemarzyna za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
Niech Was obficie błogosławi i strzeże dobry Bóg!
spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia pracy!