IV niedziela Adwentu

MSZA ŚW. NIEDZIELNA dzisiaj w Wigilię o 7.00, 9.00 oraz 12.00. Mszy o 17.00 nie będzie.

MSZA PASTERSKA – o północy jest z Uroczystości Bożego Narodzenia.

W TYM TYGODNIU:

W poniedziałek w Boże Narodzenie i we wtorek w Święto św. Szczepana Msze św. jak w niedzielę – o 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00; ZBIÓRKA OFIAR NA KUL tradycyjnie w drugie święto. Koszyczki będą wystawione.

W środę – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.30. na każdej mszy błogosławieństwo wina ku czci św. Jana.

W czwartek Święto Świętych Młodzianków – pobłogosławimy dzieci przy okazji Mszy wieczornej. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

W piątek 29 stycznia swoje zakonne imieniny obchodzi brat Dawid Ciemiera. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę – mamy ostatni dzień roku, o 16.30 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego i o 17.00 Msza DZIĘKCZYNNA za rok 2023.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD – przed popołudniową Mszą – od 16.30 w Boże Narodzenie i 26 grudnia -.

MSZE OD GWIAZDORÓW z Karolinek w przyszłą niedzielę o 12.00 oraz w Nowy Rok – poniedziałek – o 9.00.

MSZA ŚW. ZBIOROWA w czwartek w kościele, nie w krypcie… Na tę Mszę św. przyjmujemy jeszcze intencje – nawet przed samą Mszą św. Zachęcamy do korzystania z naszego wielkego orędowników św. Franciszka.

RÓŻANIEC modlimy się wspólnie codziennie przed Mszą św. wieczorną od 18.00.

ZE SKARBONKI ŚW. ANTONIEGO przekazaliśmy na pomoc misjom na Madagaskarze oraz w Afryce łącznie 2889zł. To wspaniały dar czcicieli naszego świętego. Pomoc Kościołowi na Wschodzie – zebraliśmy i przekazali 689,20zł

WYPOMINKI ROCZNE – można jeszcze składać w zakrystii lub na furcie. Nowe wypominki będą odczytywane od Niedzieli 7 stycznia 2024 r.

STRONA INTERNETOWA naszego klasztoru – www.klasztor-goruszki.pl

PRZEWODNIK KATOLICKI i informator – na stojaku z czasopismami, zachęcamy do zaopatrzenia się.

Za waszą obecność na wspólnej modlitwie, życzliwość,
wszelką pomoc w codziennym życiu klasztoru na Goruszkach,
niech Chrystus nasz Pan, obficie wam błogosławi. Bóg zapłać!
Radosnych i spokojnych Świąt.