Zesłanie Ducha Świętego

1. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi wyraźnie, abyśmy przynajmniej raz w roku spowiadali się a w czasie wielkanocnym przyjmowali Komunie św. Z tego wynika, że nie przyjęcie Komunii św. w czasie wielkanocnym jest grzechem ciężkim. Decyzją KEP z 21.03.1985r mamy możliwość wypełnienia przykazania od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej – to jeszcze TYLKO TYDZIEŃ. Jeżeli mamy w rodzinie albo w sąsiedztwie osoby chore, starsze… – zapytajmy, zorganizujmy im możliwość wypełnienia tego obowiązku.
  2. W poniedziałek przeżywamy ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA, Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.30.
  3. We wtorek, 30 maja IMIENINY zakonne o. Ferdynanda Rachela, polecamy go modlitwom izapraszamy na Mszę św. o 7.00 w intencji solenizanta.
  4. Msze święte – za żyjących i zmarłych DOBROCZYŃCÓW kościoła i klasztoru odprawiamy w środę 31 maja o 7.00;
  5. 1 czerwca, w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana na Mszy o 7.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne
  6. W przyszłą niedzielę, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.
  7. Maryjne NABOŻEŃSTWO MAJOWE, a od czwartku NABOŻEŃSTWO do NSPJ – CZERWCOWE – przed każdą wieczorną Mszą św.
  8. W wtorek św. Antoniego a w czwartek św. Franciszka prosimy o szczególne wstawiennictwo. Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze ZBIOROWE.
  9. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. Procesja do ołtarzy przy klasztorze tradycyjnie w niedzielę po Bożym Ciele…

Dziękujemy za Waszą obecność, życzliwość i okazywaną nam pomoc zarówno w tym duchowym jak i materialnym wymiarze.