XVI niedziela zwykła

• Dzisiaj u nas tzw. NIEDZIELA POWOŁANIOWA. Kazania głosi diakon br. Tymoteusz Krajewski z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo Powołaniowego „Trzek Towarzysze”. Ofiary zebrane w czasie Mszy św. będą NASZYM wsparciemtego dzieła ewangelizacyjnego. Dziękujemy za ofiarność.
  • Dzisiaj przed kościołem poświęcenie pojazdów. Ofiary, które złożycie do koszyczka wyjeżdżając przeznaczone zostaną na pomoc naszym misjonarzom.
  • O godzinie 16.30 nieszpory niedzielne; Modlitwa różańcowa przed każdą wieczorną Mszą św., w soboty nabożeństwo Maryjne – serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy  na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo:
    ku czci św. Antoniego we wtorek
    w czwartek ku czci św. Franciszka w krypcie.
  • 2 sierpnia przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Odpust zupełny w naszym kościele można zyskać na Mszach o 7.00, 9.00, 12.00 (suma odpustowa), 17.00 i 18.30. Kazania będzie głosił i błogosławieństwa prymicyjnego udzielał o. Noe Majewski. Już dziś zapraszamy.
  • EKONOMICZNE:
  • KOTŁOWNIA: Jesteśmy w trakcie rozmów z firmami zajmującymi się kotłowniami na zrębki, trociny i pelet. Mamy nadzieję wynegocjować korzystną ofertę. Dziękujemy za modlitwę. Nadal jest bardzo potrzebna abyśmy nie poszli w niepotrzebne koszty. Dziękujemy także za już składane ofiary. W lipcu do tej pory na przebudowę kotłowni otrzymaliśmy od Was w sumie 6.770 zł, dziękujemy wszystkim indywidualnym ofiarodawcom.
  • DOFINANSOWANIE: Gmina Miejska Górka otrzyma dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „na wymiana pokrycia dachowego na budynku gospodarczym Zespołu Klasztornego Reformatów – Zakon Braci Mniejszych (Franciszkanów) w Goruszkach.” Dziękujemy przedstawicielom Gminy za zaangażowanie w nasze sprawy.

Dziękujemy za Waszą obecność i wsparcie. Niech Pan Bóg wynagradza swym błogosławieństwem każdy Wasz gest dobroci. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.