VI niedziela Wielkiego Postu Palmowa 5.04.2020

1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.

2. W Wielki Czwartek – Msza święta o godzinie 18.30 i adoracja w ciemnicy do godziny 21.00. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godziny 21.00. (zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.) Boży Grób w tym roku będzie umiejscowiony w kaplicy MB Częstochowskiej.W tym dniu obowiązuje post ścisły.

3. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godziny 6.00 do rozpoczęcia liturgii o godzinie 21.00 zakończonej procesją rezurekcyjną. W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych
w kościołach. Dlatego przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego prosimy, aby w domach, w gronie rodziny, odmówić odpowiednie modlitwy. Można je znaleźć na stronie internetowej klasztoru.

4. Do Wielkiej Środy spowiedź święta w naszej świątyni pół godziny przed każdą Mszą świętą i w wyznaczonych porach na furcie klasztornej. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź święta od godziny 6.30 – 19.00. Nie spowiadamy w tych dniach podczas odprawiania liturgii Wielkiego Tygodnia.. Z racji na obowiązujące ograniczenia spowiadać będziemy w korytarzu przy furcie. W czasie spowiedzi i adoracji przy Bożym Grobie prosimy o zachowanie obowiązujących zasad tj. na obecną chwilę w korytarzu i przy Bożym Grobie może przebywać maksymalnie 5 osób. W ewentualnej kolejce do spowiedzi prosimy zachować odpowiednią odległość. Przypominamy że obowiązek komunii św. wielkanocnej można wypełnić przez cały okres wielkanocny czyli od środy popielcowej do Niedzieli Trójcy Św. czyli w tym roku do 7czerwca.

5. W niedzielę Wielkanocną Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00.  Nadal obowiazujący jest udział w Mszach Św. do 5 osób. W poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.

Wszystkim dziękujemy za zrozumienie obecnej sytuacji a także za modlitwę, życzliwość i wszelka pomoc. Pokornie prosimy o dalsze wsparcie na bieżące utrzymanie klasztoru.
Również szczególne podziękowania 1 i 5 Róży z Roszkowa, 56 Róży Matek z Dąbrowy, 6 i 8 Róży z Miejskiej Górki, 22,23 i 24 Róży Matek z Niemarzyna, 49 Róży z Karolinek i mieszkańcom Karolinek za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
Niech Was obficie błogosławi i strzeże dobry Bóg!

Radosnej i spokojnej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia!