24.03.2024 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 11.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 16.30 na nieszpory.
  2. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – do Wielkiej Środy w naszej świątyni pół godziny przed każdą Mszą świętą i w wyznaczonych porach na furcie klasztornej. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź święta od godziny 6.00 – 19.00. Nie spowiadamy w tych dniach podczas odprawiania liturgii Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. W WIELKĄ ŚRODĘ zapraszamy na godzinę 9.00  chętnych do pomocy w posprzątaniu kościoła i przed kościołem.
  4. W WIELKI CZWARTEK – Msza święta o godzinie 18.30 i adoracja w ciemnicy do godziny 21.00.
  5. W WIELKI PIĄTEK o godz.15.30 zapraszamy na Różaniec, o godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową a po niej o 17.00, ceremonie Wielkiego Piątku. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godziny 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  6. W WIELKĄ SOBOTĘ zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godziny 6.00 do 20.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny zawsze o pełnej godzinie od 9.00 – 15.00. Na adorację Bożego grobu zapraszamy wszystkich wiernych, a w szczególny sposób zapraszamy druhów strażaków do wystawienia warty honorowej oraz o asystę na procesji. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 7.00 Gorzkie Żale – zapraszamy.
  7. WIGILIA PASCHALNA – Święta Wielkanocne jak co roku rozpoczynamy uroczystą LITURGIĄ WIGILII PASCHALNEJ w sobotę od 21.00. Bardzo prosimy przynieść ze sobą świece z osłonkami. PROCESJA REZUREKCYJNA będzie uwieńczeniem całości.
  8. W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ Msze święte jak zwykle, a o godzinie 16.30 nieszpory z braćmi.
  9. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze święte jak niedzielę. Ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski będzie można złożyć do wystawionych na balaskach koszyczków.

Wszystkim dziękujemy za modlitwę, życzliwość i wszelką pomoc.

Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu– ofiarodawcom indywidualnym, mieszkańcom Karolinek, Róży Różańcowej z Karolinek, Róży Różańcowej z Dąbrowy, Róży Matek z Rozstępniewa, 1 i 2 Róży Matek z Niemarzyna (22), 1,2 i 4 Róży Matek z M.G., 1,2,3, Róży Matek z Roszkowa.

Radosnej i spokojnej niedzieli, oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia! SZCZĘŚĆ BOŻE.