Niedziela Palmowa 10.04.2022

VI Niedziela Wielkiego Postu, Palmowa,  10 kwietnia 2022 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o 11.30  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 16.30 na nieszpory niedzielne.
  • Dziś( sobota), jutro i pojutrze po mszach św. wieczornych odmówimy różaniec za + Stanisława Suberę.
  • W Wielki Czwartek – Msza święta o godzinie 18.30 i adoracja w ciemnicy do godziny 21.00. W Wielki Piątek o godz.15.30 zapraszamy na Różaniec, o godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową a po niej o 17.00, na ceremonie Wielkiego Piątku. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godziny 21.00 W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  • W Wielką Sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godziny 6.00 do rozpoczęcia liturgii o godzinie 21.00 zakończonej procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy o przyniesienie świec. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny w godzinach od 9.00 – 16.00 na placu kościelnym lub w krypcie. Na adorację Bożego grobu zapraszamy wszystkich wiernych,
  • W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 7.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
  • Do Wielkiej Środy spowiedź święta w naszej świątyni pół godziny przed każdą Mszą świętą i w wyznaczonych porach na furcie klasztornej. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź święta od godziny 6.00 – 19.00  Nie spowiadamy w tych dniach podczas odprawiania liturgii Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, ale do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W niedzielę Wielkanocną Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00 oraz o godzinie 16.30 nieszpory świąteczne. W poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Dziękujemy podziękowania 56 Róży z Dąbrowy; 1, 3 i 5 Róży
    z Roszkowa;  6 i 8  Róży z Miejskiej Górki; 22 i 23 Róży  z Niemarzyna; 49 Róży z Karolinek; mieszkańcom Karolinek i Jagodni oraz indywidualnym ofiarodawcom za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia i już teraz błogosławionych Świąt Zmartwychwstania