II niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kończy się także Oktawa Wielkanocy.
Od poniedziałku wchodzi przepis zezwalający na udział wiernych we Mszach św. według powierzchni kościoła tj. 1 osoba na 15 m2. W związku z tym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 15 osób, w korytarzu i kaplicy MB – 5 osób, w krypcie (czwartek wieczorem i w niedziele o 9.00, 12.00, 17.00) – 12 osób. Wierni uczestniczą w mszach w rękawiczkach i z zasłoniętymi ustami i nosem. Obowiązuje nadal dystans 2 metrów.

2. W czwartek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, a w sobotę 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

3. 6 maja  przypada kolejna rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ojca Euzebiusza Huchrackiego. Z racji na pandemię w tym roku nie organizujemy IV DNI EUZEBIAŃSKICH. Będą natomiast odprawione jak co roku Msze św. o rychłą beatyfikację o. Euzebiusza Huchrackiego . Terminy Mszy będą podane w kolejnych ogłoszeniach. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego i pielęgnowania kultu o. Euzebiusza, świadka wiary i męczennika z Dachau.

4. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.klasztor-goruszki.pl.

Za wspólną modlitwę – szczególnie o deszcz, i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za wszystkie złożone osobiście, do skarbonki i na konto klasztorne ofiary na utrzymanie klasztoru i kościoła. Pokornie prosimy o dalsze wsparcie.
Także szczególne podziękowania niezawodnym gospodarzom z Niemarzyna i Roszkowa za wywóz obornika i zaoranie naszych pól.
Niech Wam wynagradza i obficie błogosławi Was dobry Bóg!
Radosnej i spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia pracy!