Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
XXVIII niedziela zwykła 13.10.2019 – Klasztor i Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu na Goruszkach w Karolinkach

XXVIII niedziela zwykła 13.10.2019

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy niedzielę misyjną gościmy braci z Panewnik: o. diakona Cyriaka, który głosi Słowo Boże i brata Rocha. Przed kościołem zbiórka na potrzeby misji franciszkańskich. O godz.16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

2. Zapraszamy na Msze św. zbiorowe i nabożeństwo ku czci św. Antoniego i św. Franciszka we wtorek i w czwartek na godz. 18.30. Zapraszamy do zamawiania intencji na te Msze święte.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu o 18.00, a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy

4. W naszej kronice klasztornej znajduje się zapis, że na drugą niedzielę maja i drugą niedzielę października, papież Pius VI nadał odpust zupełny na wieczne czasy, w kaplicy grobowej św. Franciszka, co w 1788 roku potwierdził oficjał generalny poznański. W związku z tym zachęcamy dziś wszystkich do nawiedzenia naszej krypty i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

5. W minionym tygodniu zakończyła się kwesta płodów rolnych . Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania za wszelką życzliwość, hojność a także gościnność. Dziękujemy także za wszystkie ofiary pieniężne z kwesty. Niech Pan was błogosławi i wam wynagradza. Msza św. w intencji wszystkich dobroczyńców z kwesty zostanie odprawiona 27 października o godz. 9.00.

6. Zbiórkę na Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadzimy w naszym kościele, w niedzielę 27 października.

7. Na furcie przy wyjściu są dostępne już druki do wypisywania wypominków oktawalnych czytanych od 1 d0 8 listopada oraz wypominków rocznych na 2020 rok. Zapraszamy do skorzystania.

8. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki”, informator klasztorny i kalendarz misyjny .

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.