Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
Zesłanie Ducha Świętego – Klasztor i Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu na Goruszkach w Karolinkach

Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego 19 maja 2024 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha. Kończy się w liturgii Okres Wielkanocny a rozpoczyna ciąg dalszy Okresu Zwykłego. Przed nami w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła  i u nas dodatkowa Msza o 9.00; a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Najbliższa niedziela jest Uroczystością Najświętszej Trójcy.
  2. Dziękujemy WAM za materialne wsparcie  dzieła „Przestrzeń Opatrzności”. U nas i przy kościele parafialnym zebraliśmy w sumie 11.490,17. Podziękowanie skierowane do Was przez Siostry jest umieszczone w gablocie i na stronie internetowej.
  3. Pogoda pozwoliła na zbiór siana. Dziękuję sąsiadom a pomoc w suszeniu i zabalotowaniu.
  4. Dni Euzebiańskich – przebiegły chyba pomyślnie. BOGU DZIĘKUJEMY za pogodę i dary łaski potrzebne w organizacji tego święta radości ze sługi Bożego o. Euzebiusza… Dziękuję WSZYSTKIM zaangażowanym w to dzieło.
    Organizatorom: Burmistrzowi Miejskiej Górki, pracownikom Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce z jej kierownikiem, moim współbraciom, czyli Zarządowi Prowincji i domowej wspólnocie.
    tworzącym liturgię przy ołtarzu i ze strony muzycznej, oraz zatroskanym o piękno obejścia na ten czas czyli  PANIOM dbającym o kwiaty, PANIOM sprzątającym kościół, obejście, firmie Ogrody Matikor za przycięcie krzewów…
    Chórom koncertującym z tej okazji w naszym kościele. Dzieciom i młodzieży z Konkursu plastycznego.
    KUCHNI to jest jej szefowej Pani Agnieszce, pomagającym jej Paniom Marii i Marii klerykom oraz współbraciom pomagającym w przygotowaniu potraw i rozdzielaniu ich.
    SPONSOROM: artykuły spożywcze na Żurek, Bigos po części sfinansowane z kasy Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej; Ciasto, chleb po części dar Piekarni z Sobiałkowa; kiełbasa na grilla – w całości dar Zakładu przetwórstwa mięsnego Dworecki; 50% kosztów za wypożyczenie namiotu, postawienie go i pomoc przy grillu ofiarował Pan Tomasz. Resztę kosztów pokryliśmy z kolekty celowej w niedzielę 4 maja, oraz z kasy klasztornej.
    – BÓG ZAPŁAĆ ZA MODLITWĘ w tej intencji także przez wstawiennictwo Sługi Bożego o. Euzebiusza.
    Dziękujemy Samorządowcom i WSZYSTKIM, którzy zechcieli przyjść z tej racji do świątyni, wejść na ogród klasztorny – aby poczęstować się przygotowanymi darami duchowymi, kulinarnymi i pobyć razem radosną WSPÓLNOTĄ KOŚCIOŁA.

Dziękujemy także za dzisiejszą Waszą obecność i modlitwy. Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego i POGODY która pozwoli przynieść obfite plony rolnikom

SZCZĘŚĆ BOŻE.