XXXIV niedziela zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

1. Dzisiejszą niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata kończy się rok liturgiczny. Uznajemy Chrystusa Panem wszystkich ludzi i całego stworzenia. Za ponowienie Aktu Oddania Sercu Bożemu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Msze św. roratnie będą sprawowane w tygodniu o godz. 7.00.

1. Zachęcamy do zamawiania wypominek rocznych – można je zostawiać w zakrystii lub na furcie. Nowe wypominki roczne będą czytane od  stycznia 2020 r.

1. Przypominamy ,że w naszym kościele może przebywać maksymalnie 25 osób, w krypcie 25 osób i w korytarzu i kaplicy Matki Bożej 9 osób. Prosimy o równomierne zajmowanie miejsc w całym kościele. Z racji na trudną sytuację pandemiczną pokornie prosimy o wsparcie klasztoru na bieżące utrzymanie.

1. Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo- powołaniowe w Chorzowie prowadzi akcję „ Pomoc Powołaniom” Wszystkich, którym jest bliska sercu sprawa powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, zachęcamy do włączenia się w te akcję modlitewną. Duchową opieką chcemy ogarnąć wszystkich kapłanów, braci, seminarzystów, juniorystów, nowicjuszy i postulantów naszej Prowincji zakonnej Wniebowzięcia NMP. Szczegóły w ulotkach dostępnych na furcie i na stronie internetowej „ Trzej Towarzysze”.

1. Zapraszamy na naszą stronę internetową : klasztor-goruszki.pl.

1. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i informator klasztorny.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary, wszelką pomoc i życzliwość, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.