XXVIII niedziela zwykła 14.10.2018

1. Dziś w naszym kościele obchodzimy niedzielę misyjną gościmy o. Sykstusa Gajdę, misjonarza z Boliwii, który głosi Słowo Boże. Przed kościołem zbiórka na potrzeby misji franciszkańskich. O godz.16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

2. Zapraszamy na Msze św. zbiorowe i nabożeństwo ku czci św. Antoniego i św. Franciszka we wtorek i w czwartek na godz. 18.30. Zapraszamy do zamawiania intencji na te Msze święte.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu o 18.00, a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy

4. W naszej kronice klasztornej znajduje się zapis, że na drugą niedzielę maja i drugą niedzielę października, papież Pius VI nadał odpust zupełny na wieczne czasy, w kaplicy grobowej św. Franciszka, co w 1788 roku potwierdził oficjał generalny poznański. W związku z tym zachęcamy dziś wszystkich do nawiedzenia naszej krypty i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

5. W przyszły poniedziałek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.30. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii naszego św. papieża

6. W minionym tygodniu zakończyła się kwesta płodów rolnych . Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania za wszelką życzliwość, hojność a także gościnność. Dziękujemy także za wszystkie ofiary pieniężne z kwesty. Niech Pan was błogosławi i wam wynagradza. Msza św. w intencji wszystkich dobroczyńców z kwesty zostanie odprawiona 21 października o godz. 12.00.

7. Na furcie przy wyjściu są dostępne już druki do wypisywania wypominków oktawalnych czytanych od 1 d0 8 listopada oraz wypominków rocznych na 2019 rok. Zapraszamy do skorzystania.

8. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki”, informator klasztorny i kalendarz misyjny . Na furcie klasztornej w sklepiku, są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe. Ogłaszamy wyprzedaż: „wszystko za dowolną ofiarę”. Od 1 listopada na furcie będzie można nabyć tylko podstawowe dewocjonalia. Sprzedaż ziół zostaje zamknięta.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.