XXI Niedziela zwykła 21.08.2022 r.

W naszym klasztorze ostatnio trochę zmian – o. Grzegorz i o. Józef już na nowym miejscu; o. Izajasza poznaliśmy 2 sierpnia. Oficjalnie witamy o. Jeremiasza Franczaka, kaznodzieję dzisiejszego, który przybył do nas z klasztoru w Bensheim. Życzymy radosnego uświęcania się wraz z nami.

Dziękujemy organistom za ubogacanie naszej liturii. „Słyszymy”, że już od prawie miesiąca p. Michał – bez zmian, ale p. Arkadiusz zastępuje p. Włodka, który przyjeżdżał z Kobylina, a po śmierci organisty w tamtejszej parafii przejął tam obowiązki, a do nas w zasadzie będzie przyjeżdżał na wtorkowe wieczorne Msze ku czci św. Antoniego, na które serdecznie zapraszamy… Dziękuję za wieloletnią posługę i ze współpracy nie rezygnujemy.

W piątek, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.30.

Bracia Marko, Eliasz i Gabriel w najbliższą sobotę, 27 sierpnia podczas Mszy św. o 11.00 złożą po raz pierwszy śluby zakonne. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę bardzo ważną dla nich uroczystość. Bracia pożegnają się z nami w przyszłą niedzielę. W czwartek od godziny 9.00 prosimy chętne osoby, aby pomogły w przygotowaniu kościoła na ich uroczystość.

Nieszpory niedzielne o 16.30; codziennie o 18.00 różaniec (w poniedziałki koronka franciszkańska); w sobotę o godzinie 18.00 nabożeństwo Maryjne.

Zapraszamy także na Msze święte zbiorowe z krótkim nabożeństwo ku czci św. Antoniegowe wtorek; ku czci św. Franciszka w czwartek. Wolne intencje do końca roku w zasadzie jedynie na tych Mszach ZBIOROWYCH.

Tradycyjna kwesta płodów rolnych rozpocznie się w czwartek 1 września. Odwiedzane miejscowości będziemy podawać na bieżąco w ogłoszeniach od następnej niedzieli. Dziękujemy za Waszą życzliwość.

Podziękowania: Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.