Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
XX niedziela zwykła 14.08.2022r. – Klasztor i Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu na Goruszkach w Karolinkach

XX niedziela zwykła 14.08.2022r.

 • W poniedziałek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  Msze święte jak w niedzielę, na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. 
  Naszym gościem w tym, dniu będzie o. Czesław Sikora, tegoroczny neoprezbiter, który pragnie udzielić nam błogosławieństwa prymicyjnego.
 • W niedziele o 16.30 Nieszpory, różaniec w tygodniu przed Mszą św. wieczorną, a w soboty nabożeństwo Maryjne.
 •  Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: ku czci św. Antoniego we wtorek; ku czci św. Franciszka w czwartek. Zachęcamy do zamawiania intencji na te Msze święte.
 • Tradycyjna KWESTA płodów rolnych rozpocznie się w czwartek 1 września. Odwiedzane miejscowości będziemy podawać na bieżąco w ogłoszeniach. Pokornie prosimy o wsparcie klasztoru i gospodarstwa.
 • Już tylko do jutra trwa akcja Caritas – „Tornister Pełen Uśmiechów”.
 • PODZIĘKOWANIA Siostry Boromeuszki, misjonarki z Senegalu
  W ubiegłą niedzielę, na zaproszenie Ojców Franciszkanów Waszego Kościoła klasztornego, miałam okazję i radość spotkać się z Wami podczas mszy świętych, by opowiedzieć o mojej pracy misyjnej w Senegalu. Była to okazja, by podzielić się z wami skrawkiem życia ludzi mieszkających w zupełnie innych warunkach, żyjących inaczej, żyjących znacznie biedniej. Dla mnie była to też okazja, by spotkać w Was ludzi wrażliwych na potrzeby bliźnich – ludzi wierzących w Boga, którzy zrozumieli przesłanie Jezusa o miłosierdziu….  Pragnę w tych kilku słowach zwrócić się do was z wyrazami wdzięczności, za każdą ofiarę złożoną na cele naszej misji. Suma zebranych środków finansowych wyniosła 8 821,60zł oraz 120 euro. Zapewniam każdego osobiście o pamięci w modlitwie. A ja wznawiam prośbę o modlitwę za mnie oraz w intencji naszych podopiecznych i o polowania do naszego zgromadzenia. Zostańcie z Bogiem. 
  Siostra Chryzologa Regina Mnich.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
Niech Was obficie błogosławi dobry Bóg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.