XVIII niedziela Zwykła – odpust Porcjunculi 2.08.2020

1. Dziś przypada w naszym kościele odpust Matki Bożej Anielskiej tzw. Porcjunculi. Msze św. dziś o godz. 7.00,  00, 10.30, 12.00 – suma odpustowa, 17.00 i 18.30. Kazanie głosi i będzie przewodniczył sumie odpustowej o. Euzebiusz Skorupa. O 16.30 zapraszamy na  nieszpory niedzielne. Na  adorację NS i Apel Jasnogórski zapraszamy  na godz. 20.30.

1. Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo:

we wtorek ku czci św. Antoniego;

w czwartek ku czci św. Franciszka –  na godz. 18.30

1. Wspólnie z Caritas włączamy się do akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku pomoc będzie skierowana do dzieci mieszkających na terenie Ukrainy, a dokładniej, w obwodzie iwanofrankiwskim, jednym z najbiedniejszych regionów. Prosimy zatem o  plecaki i przybory szkolne, dzięki którym uczniowie będą mogli zacząć nowy rok szkolny. Zbieramy nowe przybory szkolne. Kosz na przybory jest postawiony na furcie przy wyjściu.

1. Msze św. dziękczynne za szczęśliwe żniwa będą odprawione:

– Dla mieszkańców Karolinek, Jagodni i Rozstępniewa – 15 sierpnia o  12.00

– dla mieszkańców Roszkowa – 16.sierpnia o 9.00

– dla mieszkańców Dąbrowy i Niemarzyna  – 16 sierpnia o  12.00

1. Zapraszamy na nasza stronę internetową : klasztor-goruszki.pl.

1. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.