XVIII niedziela zwykła 5.08.2018

1. O 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Na adorację NS i Apel Jasnogórski zapraszamy na godz. 20.30.

2. Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo:
we wtorek ku czci św. Antoniego;
w czwartek ku czci św. Franciszka – na godz. 18.30
w sobotę 11 sierpnia przypada święto św. Klary z Asyżu. Zapraszamy na msze św. o 7.00 0 18.30

3. 12 sierpnia , za tydzień przypada u nas niedziela powołaniową. Kazanie wygłosi o Kryspin Maćczak, tegoroczny neoprezbiter. Przed kościołem zbiórka na nasz Dom Formacji Początkowej w Panewnikach .
W tym dniu także, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych uczestników pielgrzymki FZŚ do Częstochowy z 21 lipca. Po Mszy św. wszystkich uczestników pielgrzymki zapraszamy na poczęstunek do ogrodu klasztornego.

4. W przyszłą środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 12.00, 17.00 . Na każdej mszy św. poświęcenie ziół kwiatów i owoców.

5. Msze św. z podziękowaniem za szczęśliwe żniwa zostaną odprawione:
15 sierpnia o 9.00 – od mieszkańców Karolinek i Niemarzyna, 15 sierpnia o 12.00 – od mieszkańców Rozstępniewa, 19 sierpnia o 12.00 od mieszkańców Roszkowa i Dąbrowy.

6. Zapraszamy na nasza stronę internetową : www.klasztor-goruszki.pl.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania gospodarzom za przeprowadzone żniwa i prace polowe w klasztorze. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.