XVIII niedziela zwykła 4.08.2019

O 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Na adorację NS i Apel Jasnogórski zapraszamy na godz. 20.30.

Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo:
we wtorek ku czci św. Antoniego;
w czwartek ku czci św. Franciszka – na godz. 18.30

* 9 sierpnia, o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych uczestników pielgrzymki FZŚ do Częstochowy z 20 lipca.

W przyszły czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 12.00, 17.00 . Na każdej mszy św. poświęcenie ziół kwiatów i owoców.
Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszym klasztorze będzie miało miejsce 6 września. (w parafii 5 września). Od 17 -21 sierpnia w parafii odbedą sie rekolekcje przed Nawiedzeniem, na które wszystkich serdecznie zapraszamy do kościoła parafialnego. szczegółowe plany rekolekcji i nawiedzenia będą podane później.

Msze św. z podziękowaniem za szczęśliwe żniwa zostaną odprawione:
15 sierpnia o 12.00 – od mieszkańców Karolinek i Jagodni , 15 sierpnia o 12.00 – od mieszkańców Rozstępniewa, 18 sierpnia o 9.00 od mieszkańców Niemarzyna, 18 sierpnia o 12.00 – od mieszkańów Dąbrowy.

* akcja ” tornister pełen uśmiechu ” trwa. kosz na nowe przybory szkolne jest wystawiony na furcie.

Zapraszamy na nasza stronę internetową : www.klasztor-goruszki.pl.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Najbliższe wydanie informatora klasztornego za dwa tygodnie. Bieżace ogłoszenia i intencje dostepne są w gablotce i na stronie internetowej klasztoru.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania gospodarzom za przeprowadzone żniwa i prace polowe w klasztorze oraz podarowane baloty słomy. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.