XII niedziela zwykła 23.06.2019

1. Dziś przeżywamy w naszym Sanktuarium Uroczystość Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną. Zgodnie z tradycją zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12.00 asystę do niesienia baldachimu, dzieci sypiące kwiatki , druhów strażaków oraz wszystkich wiernych. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe (bez procesji).

2. Codziennie, o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe (do piątku z procesją) . W niedzielę 30 czerwca ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

3. W piątek 28 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7.00, 9.00, 18.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.30. Kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską. Jest to tzw. „Świętopietrze”

5. Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo:
we wtorek ku czci św. Antoniego;
w czwartek ku czci św. Franciszka – na godz. 18.30
Zachęcamy do zamawiania intencji na te msze św.!

6. Msze św. o szczęśliwe żniwa w naszym kościele:
dla mieszkańców Roszkowa 29 czerwca o godz. 9.00
dla mieszkańców Karolinek i Jagodni 7 lipca o godz. 9.00.
dla mieszkańców Rozstępniewa 7 lipca o godz.12.00

7. Msze św. za + Danutę Wachowiak będą odprawione:
17 lipca o 18.30 – od mieszkańców Karolinek i Jagodni
11 listopada o 17.00 – od 49 Róży z Karolinek.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, informator klasztorny.

9. Dziś po każdej mszy św. śpiewamy suplikację jako ekspiację za profanacje wartości i symboli katolickich, jakie miały miejsce ostatnio w naszym kraju.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość,przygotowanie Ołtarzy na naszą uroczystość Bożego Ciała, składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.