VIII niedziela zwykła 3.03.2019

1. W naszej wspólnocie gościmy o. Justyniana Horodecznego z Ukrainy, który głosi dziś Słowo Boże, a po Mszy Św. przed kościołem poprosi o wsparcie dla swojego klasztoru. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. W środę przypada Popielec. Rozpoczynamy 40-stodniowy okres zwany Wielkim Postem, poprzez który przygotowujemy się do przeżywania Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje ścisły post. Zgodnie ze zwyczajem na Mszach św. sprawowanych w naszym klasztorze o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.30 będzie miało miejsce poświęcenie i posypanie głów popiołem – na znak pokuty i umartwienia.

3. We wszystkie piątki w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W te dni porządek nabożeństw jest następujący: 6.30 Droga Krzyżowa, o 7.00 Msza św.; o godz. 15.30 Różaniec św.; o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 16.30 Msza św. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu Mszy św. o godz. 18.30 nie ma.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w Gorzkich żalach, które są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 11.30. Przedtem o 11.00 będzie odprawiana Droga krzyżowa.
Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. z uczczeniem relikwii Krzyża świętego.

5. Msza Św. za + Genowefę Janowicz – od 22 Róży Matek z Niemarzyna zostanie odprawiona w naszym kościele 20 czerwca o godz. 17.00

6. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką i informator klasztorny .

Wszystkim dziękujemy za modlitwę, życzliwość i wszelką pomoc.
Radosnej i spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia pracy oraz owocnego przeżywania Wielkiego Postu!