VII niedziela zwykła

1. Dziś o 16.30 nieszpory niedzielne.
  2. W zeszłą niedzielę przed kościołem na ofiary trzęsienia ziemi zebraliśmy
    3 575,36 zł. Pieniądze zostały przelane na konto Caritas. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy 40-stodniowy okres zwany Wielkim Postem. W tym dniu obowiązuje ścisły post. Zgodnie ze zwyczajem na Mszach św. sprawowanych w naszym klasztorze o godz. 7.00, 9.00 i 18.30 będzie posypanie głów popiołem na znak pokuty i umartwienia. Jednym z uczynków pokutnych jest jałmużna. Całość ofiary ze składki w tym dnia zostanie przekazana na misje na Madagaskarze. Po każdej Mszy o swojej pracy na Madagaskarze opowie s. Małgorzata Langner, misjonarka pochodząca z Karolinek.
    Podajemy też nr.kon.: 32 1240 1037 1111 0000 0691 6886 – tytuł wpłaty: dla s. Małgorzaty Langner na Madagaskar.
  4. W piątki w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Porządek nabożeństw w te dni będzie następujący: 6.30 Droga Krzyżowa, o 7.00 Msza św.; o godz. 15.30 Różaniec św.: o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 16.30 Msza św. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu Mszy św. o godz. 18.30 nie ma.
  5. Gorzkie Żale, odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 11.30. Przedtem o 11.00 będzie odprawiana Droga krzyżowa. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. z uczczeniem relikwii Krzyża świętego.
  6. Dziękuję bardzo serdecznie za odzew, modlitwę i pomoc doradczą w sprawie naszych problemów z ogrzewaniem.
  7. Zapraszamy na stronę internetową: www.klasztor-goruszki.pl
  8. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz informator z intencjami na następne dwa tygodnie.
  9. Dziś do Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w MG na 16.00 na jubileusz 45 lat istnienia zespołu zapraszają GÓRECZANKI. Wystąpią razem z Zespołem Folklorystycznym DĘBIOKI z Dębna Polskiego. Będzie folklor z recitalem lat 70,80…

Dziękujemy za Waszą obecność…, za życzliwość, ofiarność
…I ZA PĄCZKI…
Niech nasz Pan obficie Wam błogosławi. Szczęść Boże…!