VI Niedziela wielkanocna 9.05.2021

  1. O godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego. O godzinie 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  • Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy.  W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Od poniedziałku do środy w ramach nabożeństw majowych będziemy obchodzić Dni Krzyżowe z procesją do Krzyża na Placu o. Euzebiusza.
  •  W czwartek 6 maja, w 79 rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego, podczas mszy św. wieczornej została poświęcona pamiątkowa tablica ku czci o. Euzebiusza, ufundowana przez gminę Miejska Górka, która w bliskiej przyszłości zostanie umieszczona w miejscowości Alkoven, z w zamku Hartheim gdzie zginął o. Euzebiusz, wywieziony z Dachau. Bardzo dziękujemy za ten znak pamięci. Gorąco zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy o rychłą beatyfikację, naszego męczennika  o. Euzebiusza Huchrackiego. Zachęcamy także do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego i pielęgnowania kultu o. Euzebiusza, świadka wiary i męczennika z Dachau. Na ławkach i na furcie są dostępne obrazki z życiorysem o. Euzebiusza i modlitwą, które można zabrać do domu.
  • W naszej kronice klasztornej znajduje się zapis, że na drugą niedzielę maja i drugą niedzielę października, papież Pius VI nadał odpust zupełny na wieczne czasy, w kaplicy grobowej św. Franciszka, co w 1788 roku potwierdził oficjał generalny poznański. W związku z tym zachęcamy dziś wszystkich do nawiedzenia naszej krypty i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • Na furcie do nabycia „ Przewodnik Katolicki” i  informator klasztorny.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary na utrzymanie klasztoru i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

Niech Was obficie błogosławi dobry Bóg!

Radosnej i spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.