V niedzielna wielkanocna

28 kwietnia 2024 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Nieszpory niedzielne z braćmi o 16.30. 
  W poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europu. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj i stąd kierujemy zaproszenie na MAJOWE codziennie przed wieczorną Mszą św. 1 maja imieniny zakonne obchodzi o. Jeremiasz. Msza w jego intencji 
  o 7.00 ZAPRASZAMY. 3 maja NMP Królowej Polski głównej patronki Polski – u nas Msze św. w porządku niedzielnym 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00.
 2. Msze święte zbiorowe i nabożeństwo:
  we wtorek ku czci św. Antoniego;
  w czwartek ku czci św. Franciszka
 3. Zbliża się kolejna rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego. Dni Euzebiańskie w tym roku będą w poniedziałek 6 maja i w niedzielę – 12 maja. 
  * We wspomnienie śmierci Sługi Bożego – to jest w poniedziałek 6 maja 
  – o 12.00 Msza św. z Franciszkańskim Zakonem Świeckich z Rybnika;
  – o 18.30 uroczysta Msza święta o rychłą beatyfikację Sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego której będzie przewodniczył Minister Prowincjalny o. Witosław Sztyk, z oprawą muzyczną Koła Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego z Miejskiej Górki. Po Mszy GRILL zapraszamy wszystkich do ogrodu klasztornego. 
  *W niedzielę 12 maja:
  – 12.00 uroczysta Msza św.,
  – 14.00 Koncert Chóralny
  – 15.30 podsumowanie Konkursu plastycznego „Ojciec Euzebiusz – człowiek o niezłomnej wierze i patriotyzmie. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od przedszkolaków do ósmoklasistów w czterech kategoriach wiekowych. Można się jeszcze zgłaszać. REGULAMIN i Kartę Zgłoszenia można zabrać ze stojaka z czasopismami. 
  POCZĘSTUNEK – klasztorny bigos, żurek, ciasto, kawa w ogrodzie zarówno po uroczystej Mszy jak i po Koncercie Chóralnym. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH.
 4. W najbliższą niedzielę – 5 maja – kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów organizacyjnych tego przedsięwzięcia. Dziękuję już dzisiaj sponsorom i każdemu z Was za wsparcie tej inicjatywy. Prosimy, pomódlcie się o łaski potrzebne dla dobrego zorganizowania dzieła a także o odpowiednią pogodę na ten czas. 

Dziękujemy za Waszą obecność i modlitwy. Życzymy radosnego świętowania niedzieli i obfitości łaski Bożej w nowym tygodniu.
 SZCZĘŚĆ BOŻE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.