V niedziela wielkanocna

1. ODPUST ZUPEŁN. Z kroniki klasztornej: Na drugą niedzielę maja papież Pius VI nadał odpust zupełny na wieczne czasy, w kaplicy grobowej św. Franciszka, co w 1788 roku potwierdził oficjał generalny poznański. W związku z tym w przyszłą niedzielę zachęcamy wszystkich do nawiedzenia naszej krypty i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  2. DNI EUZEBIAŃSKIE.
    – sobota – zaraz po tej Mszy św. udamy się przed kościół, tam przy tablicy upamiętniającej rocznicę śmierci o. Euzebiusza pomodlimy się o jego beatyfikację, złożymy kwiaty i udamy się do pomnika pomordowanych na krótką modlitwę… a po tym duchowym zapraszamy na pokrzepienie ciała do ogrodu klasztornego, gdzie przygotowano grilla i ognisko.
    – niedziela – po Mszy św. o 12.00 poświęcimy figurę przedstawiającą o. Euzebiusza., od 15.00 koncert chóralny a po nim zapraszamy do ogrodu klasztornego na poczęstunek (żurek, bigos klasztorny, ciasto, kawa, herbata…)

Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego i pielęgnowania kultu
o. Euzebiusza, świadka wiary i męczennika z Dachau.

• MAJ i NABOŻEŃSTWO MAJOWE – u nas przed każdą wieczorną Mszą św., dziś (niedziela) wyjątkowo z racji Dni Euzebiańskich dopiero po Mszy św. wieczornej pomodlimy się Litanię Loretańską.
  • MSZE ZBIOROWE. W wtorek św. Antoni a w czwartek św. Franciszek orędują za nami w naszych potrzebach. Zapraszamy na wieczorne Msze zbiorowe i krótkie nabożeństwo.
  • PODZIĘKOWANIA.

Panu Bogu dziękuję:

– za sługę Bożego o. Euzebiusza – męczennika i świadka wiary,

– za DNI EUZEBIAŃSKIE – za obecność Burmistrza, P. Karola Skrzypczaka oraz władz samorządowych, za delegacje z poszczególnych wiosek, za zaangażowanie się Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce pod dyrekcją P. Marka Stacha, za chórzystów Koła śpiewu im. Bolesława Dembińskiego z Panią Dyrygent na czele, za zaangażowanie naszego organisty br. Arkadiusza z FZŚ i za ministrantów, za działające w ukryciu zaplecze gastronomiczne: za Panie Agnieszkę i Marię w kuchni, za słodkości Pani Wiesławy z Sobiałkowa i za „Słodkie Efekty” – z sąsiedztwa; Bogu dzięki za P. Tadeusza P. Tomka, i… …; za moich drogich WSPÓŁBRACI: Ministra Prowincjalnego br. Witosława Sztyka i br. Lucjuszem – postulatora w procesie beatyfikacji… ORAZ za moją domową wspólnotę i nowicjat. Bogu niech będą DZIĘKI.

– w związku z FIGURĄ o. Euzebiusza Bogu niech będą dzięki Bogu za o. Grzegorza Czepiela, który rozpoczął to dzieło…, za P. Dominika Wdowskiego – rzeźbiarza, za kamieniarzy z Zakrzewa.

– EKONOMICZNIE patrząc Bogu dzięki za WASZE SZCZODRE SERCA, bo w większości koszty poniesione pokryliśmy z waszej ofiarności – ze zbiórek na samą figurę i kolekt czy skarbonek pokrywaliśmy na bieżąco rachunki.

Znaczącą część ekonomicznego ciężaru pomógł udźwignąć Burmistrz, P. Karol Skrzypczak przez uruchomienie środków materialnych gminy oraz kontakt z firmą FINADVICE POLSKA, przyszłemu inwestorowi i wykonawcy siłowni wiatrowych w gminie Miejska Górka, która w znaczący sposób uczestniczy w spłacie wykonanej rzeźby.

JESZCZE RAZ Bogu dzięki za Waszą obecność i piękne świadectwo wspólnoty wierzących.