Odpust św. Franciszka z Asyżu 4.10.2020

  1. Dziś w naszym kościele przypada odpust św. Franciszka z Asyżu. Suma odpustowa o godz. 12.00. O godz.16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe . Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu o 18.00 a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy. Dziś także na 20.30 zapraszamy na Adorację NS i Apel Jasnogórski ze św. Franciszkiem.

 

  1. Zakończyliśmy tegoroczną kwestę. Wszystkim dobroczyńcom za życzliwość, otwartość i gościnność składamy serdeczne podziękowania. Msza św. w intencji dobroczyńców z tegorocznej kwesty zostanie odprawiona 26 października o godz. 18.30.

 

  1. W zeszłą niedzielę na pomoc ofiarom pożaru obozu uchodźców na wyspie  Lesbos, zebraliśmy przed kościołem 1247zł  5 groszy. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

 

  1. W przyszłą niedzielę października będziemy gościć siostry Szarytki, które przed kościołem przeprowadzą kiermasz wyrobów z Ziemi Świętej. Inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które od 2006 roku prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. W kampanii SOS dla Ziemi Świętej proponujemy zakup wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem. W ofercie znajdziemy różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe czy nawet świecznik na stół świąteczny.

Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć. Zachęcamy do skorzystania z kiermaszu.

 

  1. W niedzielę 18 października będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną. Z tej racji przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na potrzeby naszych misji franciszkańskich.

 

  1. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

 

Podziękowania

 

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość, szczególnie na tegorocznej kweście, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Także za pomoc przy odpuście św. Franciszka składamy podziękowania.

Niech Was obficie błogosławi dobry Bóg!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *