Odpust św. Franciszka z Asyżu 4.10.2020

1. Dziś w naszym kościele przypada odpust św. Franciszka z Asyżu. Suma odpustowa o godz. 12.00. O godz.16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe . Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu o 18.00 a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy. Dziś także na 20.30 zapraszamy na Adorację NS i Apel Jasnogórski ze św. Franciszkiem.

1. Zakończyliśmy tegoroczną kwestę. Wszystkim dobroczyńcom za życzliwość, otwartość i gościnność składamy serdeczne podziękowania. Msza św. w intencji dobroczyńców z tegorocznej kwesty zostanie odprawiona 26 października o godz. 18.30.

1. W zeszłą niedzielę na pomoc ofiarom pożaru obozu uchodźców na wyspie  Lesbos, zebraliśmy przed kościołem 1247zł  5 groszy. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

1. W przyszłą niedzielę października będziemy gościć siostry Szarytki, które przed kościołem przeprowadzą kiermasz wyrobów z Ziemi Świętej. Inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które od 2006 roku prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. W kampanii SOS dla Ziemi Świętej proponujemy zakup wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem. W ofercie znajdziemy różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe czy nawet świecznik na stół świąteczny.

Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć. Zachęcamy do skorzystania z kiermaszu.

1. W niedzielę 18 października będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną. Z tej racji przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na potrzeby naszych misji franciszkańskich.

1. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość, szczególnie na tegorocznej kweście, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Także za pomoc przy odpuście św. Franciszka składamy podziękowania.