Niedziela Palmowa

02.04.2023 r.

  1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 11.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 16.30 na nieszpory niedzielne.
  2. Do Wielkiej Środy spowiedź święta w naszej świątyni pół godziny przed każdą Mszą świętą i w wyznaczonych porach na furcie klasztornej. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź święta od godziny 6.00 – 19.00. Nie spowiadamy w tych dniach podczas odprawiania liturgii Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. W WIELKI CZWARTEK – Msza święta o godzinie 18.30 i adoracja w ciemnicy do godziny 21.00. W WIELKI PIĄTEK o godz.15.30 zapraszamy na Różaniec, o godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową a po niej o 17.00, ceremonie Wielkiego Piątku. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godziny 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W WIELKĄ SOBOTĘ zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godziny 6.00 do 20.30. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny w godzinach od 9.00 – 16.00. Na adorację Bożego grobu zapraszamy wszystkich wiernych, a w szczególny sposób zapraszamy druhów strażaków 
    do wystawienia warty honorowej oraz o asystę na procesji. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 7.00 Gorzkie Żale – zapraszamy.
  4. WIGILIA PASCHALNA – Święta Wielkanocne jak co roku rozpoczynamy uroczystą LITURGIĄ WIGILII PASCHALNEJ w sobotę od 21.00. Bardzo prosimy przynieść ze sobą świece. PROCESJA REZUREKCYJNA będzie uwieńczeniem całości. 

W niedzielę Wielkanocną Msze święte jak zwykle, a o godzinie 16.30 nieszpory świąteczne.

W poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak niedzielę. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Wszystkim dziękujemy za modlitwę, życzliwość i wszelką pomoc. Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: 1 i 2 Róży Matek z Niemarzyna, mieszkańcom Karolinek, Róży z Karolinek, 1, 2 i 3 Róży Matek z Roszkowa, 1, 2 i 4 Róży z Miejskiej Górki, Róży z Dąbrowy oraz indywidualnym ofiarodawcom. 
Radosnej i spokojnej niedzieli, oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia! SZCZĘŚĆ BOŻE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.