Niedziela Palmowa 14.04.2019

1. Dziś Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 11.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 16.30 na nieszpory niedzielne.

2. W Wielki Czwartek – Msza święta o godzinie 18.30 i adoracja w ciemnicy do godziny 21.00. W Wielki Piątek o godz.15.30 zapraszamy na Różaniec, o godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową a po niej o 17.00, na ceremonie Wielkiego Piątku. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godziny 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

3. W Wielką Sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godziny 6.00 do rozpoczęcia liturgii o godzinie 21.00 zakończonej procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy o przyniesienie świec. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny w godzinach od 9.00 – 16.00. Na adorację Bożego grobu zapraszamy wszystkich wiernych, a w szczególny sposób, zapraszamy do wystawienia warty honorowej przez druhów strażaków oraz asystę.
4. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 7.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.

5. Do Wielkiej Środy spowiedź święta w naszej świątyni pół godziny przed każdą Mszą świętą i w wyznaczonych porach na furcie klasztornej. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź święta od godziny 6.00 – 19.00. Nie spowiadamy w tych dniach podczas odprawiania liturgii Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami, ale do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. W niedzielę Wielkanocną Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00 oraz o godzinie 16.30 nieszpory świąteczne. W poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. W dniach 5 – 6 maja w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego, wraz z Urzędem Miasta organizujemy III Dni Euzebiańskie – obchody mające na celu uczczenie pamięci naszego kandydata na ołtarze i propagowanie jego kultu.zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. W związku ztym organizowany jest też konkurs plastyczny pt. „o. Euzebiusz, franciszkanin, Polak, męczennik”. Wszystkie szczegóły na plakatach w gablotce i stronach internetowych klasztoru i Gminy.

Wszystkim dziękujemy za modlitwę, życzliwość i wszelką pomoc.
Składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania 22, 23 i 24 Róży Matek Żywego Różańca z Niemarzyna, mieszkańcom Karolinek, 49 Róży z Karolinek, 1, 3 i 5 Róży z Roszkowa, 8 Róży z M. Górki, 56 Róży z Dąbrowy oraz indywidualnym ofiarodawcom za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
Szczególne podziękowania gospodarzom za wywóz obornika na pola i zaoranie pól. Niech Bóg was błogosławi!
Radosnej i spokojnej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia!