IV niedziela Wielkanocna 8.05 2022

1. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy  na nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Dziś nabożeństwa z racji koncertu  nie będzie.
  • W poniedziałek 9 maja przypada Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. w tym dniu o 7.00 i 18.30.
  •  6 maja  przypadała 80 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ojca Euzebiusza Huchrackiego. W dniach 6 – 8 maja przeżywamy kolejne Dni Euzebiańskie – obchody mające na celu uczczenie pamięci naszego kandydata na ołtarze i propagowanie jego kultu. Zapraszamy do udziału  w tym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich dziś jeszcze na konferencję o 11.15 o o. Euzebiuszu , mszę św. z modlitwą przy pomniku o 12.00 i koncert chórów  o 14.00 i  po nim na poczęstunek w klasztornym ogrodzie. Także w tym roku przeprowadzamy zbiórkę ofiar na figurę ojca Euzebiusza, która w październiku, w rocznicę jego urodzin stanie na naszym przyklasztornym cmentarzu. Wszystkich wiernych , instytucje, firmy i indywidualnych ofiarodawców pokornie prosimy o wsparcie na ten cel . Zbiórka trwa od piątku można składać ofiary przed kościołem po wszystkich mszach. Można też nadal składać ofiary składać do skarbonki na furcie lub na konto klasztorne. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie na ten umacniający kult Sługi Bożego cel.
  • W naszej kronice klasztornej znajduje się zapis, że na drugą niedzielę maja i drugą niedzielę października, papież Pius VI nadał odpust zupełny na wieczne czasy, w kaplicy grobowej św. Franciszka, co w 1788 roku potwierdził oficjał generalny poznański. W związku z tym zachęcamy dziś wszystkich do nawiedzenia naszej krypty i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Za wspólną modlitwę i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za wszystkie ofiary na figurę o. Euzebiusza. Zachęcamy  do modlitwy za wstawiennictwem naszego Sługi Bożego o. Euzebiusza. Obrazki i foldery są na ławkach lub na furcie. Spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.