Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /wp-includes/blocks.php on line 20
IV niedziela wielkanocna – Klasztor i Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu na Goruszkach w Karolinkach

IV niedziela wielkanocna

Wraz z Gminą Miejska Górka organizujemy Dni Ezuzebiańskie 
(6 i 7 maja) – to już w tym tygodniu. Plakat znajduje się na drzwiach wejścio-wych do kościoła, na furcie i na stronie internetowej w ogłoszeniach. W sobotę o 18.30 Msza śwO rychłą beatyfikację o. Euzebiusza Huchrackiego i za pomordowanych w murach klasztoru w czasie II wojny światowej…”, po Mszy udamy się do tablicy pamiątkowej oraz do pomnika pomordowanych na krótką modlitwę i złożenie kwiatów. Potem do ogrodów klasztornych ZAPRASZAMY WAS WSZYSTKICH na grilla. W niedzielę na Mszy św. o 12.00 modlić się będziemy O rychłą beatyfikację o. Euzebiusza Huchrackiego, po Mszy poświęcimy pomnik-figurę o. Euzebiusza. Popołudniowe spotkanie z WAMI rozpoczniemy o 15.00 w kościele koncertem chórów, a po nim franciszkański bigos, żurek, ciasto, kawa czy herbata na ogrodach klasztornych. Jeżeli czujecie się nam życzliwi – zapraszamy do ogrodu klasztornego zarówno w sobotę wieczorem jak i po południu w niedzielę. Wejście na ogród od strony boiska przez bramę – … niech się nie zmarnuje nic 
z przygotowanych dla NAS przysmaków.


Z pozostałych ogłoszeń klasztornych

  1. Dziś jeszcze nieszpory niedzielne o 16.30. 
  2. W poniedziałek rozpoczynamy MAJ i NABOŻEŃSTWO MAJOWE przed każdą wieczorną Mszą św. 
  3. W poniedziałek 1 maja Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.30. 
  4. W środę 3 MAJA – NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę.
  5. W poniedziałek imieniny o. Jeremiasza Franczaka a w sobotę o. Filipa Kahlerta. Msza św. za solenizantów rano o 7.00 – prosimy o modlitwę. 
  6. W wtorek św. Antoni a w czwartek św. Franciszek orędują za nami w naszych potrzebach. Zapraszamy na wieczorne Msze zbiorowe i krótkie nabożeństwo.
  7. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego i pielęgno-wania kultu o. Euzebiusza, świadka wiary i męczennika z Dachau.

PLAKAT

DNI EUZEBIAŃSKIE

———————————————————————————————————————————–

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają mieszkańców Powiatu Rawickiego do włączenia się w powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Rozpoczną się one Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Stamtąd pochód przejdzie ulicami miasta na Plac Wolności, gdzie odbędzie się zasadnicza część uroczystości. 

O godz. 13:00 na boisku obok I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się dla mieszkańców Powiatu Rawickiego piknik militarny. Plakat umieszczony jest na naszej stronie internetowej – wśród ogłoszeń na niedzielę.

3 MAJA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.