III niedziela zwykła – Słowa Bożego 26.01.2020

1. Dzisiejsza niedziela czyli III zwykła została ustanowiona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Tego dnia pragniemy oddać szczególną cześć Słowu Bożemu i podkreślić znaczenie Jego głoszenia w świecie oraz ważność codziennej lektury i modlitwy Pismem Świętym. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego.

2. W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy świętych będzie miało miejsce poświęcenie świec, tzw. gromnic. 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego.

3. 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chorych na gardło. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie poświęcenie jabłek oraz błogosławieństwo indywidualne.

4. Z okazji pierwszych: piątku i soboty miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i komunii wynagradzającej.

5. W zakrystii lub na furcie klasztoru przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020. Na każdą mszę przyjmujemy bezwzględnie tylko dwie intencje. Wyjątek stanowią msze św. żniwne i dożynkowe. Zachęcamy do zamawiania intencji na msze zbiorowe. Przyjmujemy także intencje bezterminowe oraz tzw. Gregorianki (na drugie półrocze) Zapraszamy!

6. Przed kościołem jest do nabycia „Przewodnik Katolicki” .

Za waszą obecność na wspólnej modlitwie,
wszechstronną pomoc i życzliwość, niech Pan Wam obficie błogosławi. Bóg Wam zapłać!

Radosnej i spokojnej niedzieli !