III niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

1. Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Poznańskiego, do odwołania we wszystkich mszach św. może uczestniczyć co najwyżej 50 osób łącznie. W związku z tym jesteśmy zmuszeni (do odwołania), wpuszczać do kościoła pierwsze 40 osób, które przybędą na mszę. Także do odwołania zamknięte będą krypta i korytarz przy zakrystii. Zachęcamy do pozostania w domach i uczestniczenia we mszy św. przez transmisje telewizyjną, radiową lub internetową. Wszystkie dekrety kościoła i szczegółowe informacje są wywieszone na drzwiach kościoła i dostępne na stronie internetowej klasztoru.

2. Wszystkie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale oraz nabożeństwa maryjne są odwołane.

3. W niedziele pomiędzy mszami oraz w tygodniu przez cały dzień będzie możliwe wejście do przedsionka kościoła głównymi drzwiami. Zachęcamy do nawiedzania indywidualnego kościoła.

4. W czwartek 19 marca przypada, Uroczystość św. Józefa Oblubieńca. W tym dniu swoje zakonne imieniny obchodzi ojciec Józef Czura. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.30.

5. informator klasztorny jest dostępny do zabrania na furcie przy wyjściu.

Wszystkim dziękujemy za zrozumienie obecnej sytuacji a także za modlitwę, życzliwość i wszelką pomoc. Szczególne podziękowania 5 Róży z Roszkowa za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
Niech Was obficie błogosławi i strzeże dobry Bóg!
spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia pracy!