III niedziela wielkanocna 5.05.2019

1. Dziś w ramach Dni Euzebiańskich zapraszamy o godz. 11.15 na konferencję pt. „ O. Euzebiusz Huchracki – Polak, brat mniejszy, męczennik”, o 12.00 na uroczystą Mszę o rychłą beatyfikację o . Euzebiusza, a o godz. 14.00 na koncert chórów. Wystąpią: Koło Śpiewu im. Bolesława Dębińskiego, chór „Voicechestra” z Wrocławia, Zespół Śpiewaczy „ Włościanie” z Sobiałkowa i chór im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy . Po koncercie zapraszamy wszystkich na poczęstunek na boisko przy klasztorze. O godzinie 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Na Adorację NS i Apel Jasnogórski z o. Euzebiuszem Huchrackim zapraszamy o godz 20.30

2. Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo:
we wtorek ku czci św. Antoniego;
w czwartek ku czci św. Franciszka – na godz. 18.30

3. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

4. 6 maja w poniedziałek swoje imieniny zakonne obchodzi o. Filip Kahlert. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona o godz. 18.30. 12 maja swoje imieniny zakonne obchodzi o. Nereusz Mróz. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych ojców.

5. Jutro 6 maja przypada kolejna już 77 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ojca Euzebiusza Huchrackiego. Z teju racji 5 i 6 maja przeżywamy DNI EUZEBIAŃSKIE. Składamy serdeczne podziękowania ks. Rafałowi Pajszczykowi, Wiceoficjałowi Sądu Metropolitalnego Archidiecezji Pożnańskiej i Postulatorowi procesu beatyfikacyjnego o. Euzebiusza, gminie Miejska Górka, Ośrodkowi Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej z Miejskiej Górki, Stowarzyszeniu „ Żyjmy z humorem”, Warsztatom Terapii Zajęciowej i wszystkim zaangażowanym w organizację tych dni. Niech Bóg wynagradza błogosławieństwem a wspólny wysiłek niech zaowocuje rychłą beatyfikacją o. Euzebiusza.

6. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
Radosnej i spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia pracy!