DNI EUZEBIAŃSKIE 5-6 MAJA 2019

Każdego roku, 6 maja mija rocznica męczeńskiej śmierci franciszkanina, gwardiana na Goruszkach, Sługi Bożego ojca Euzebiusza Huchrackiego zmarłego męczeńską śmiercią w nocy z 5 na 6 maja 1942 r w Dachau. Ponieważ świadectwo jego życia i droga męczeństwa nie mogą być zapomniane, od trzech lat z udziałem z gminy Miejska Górka, w Sanktuarium św. Franciszka z Asyżu na Goruszkach, są organizowane 5 i 6 maja “ DNI EUZEBIAŃSKIE” mające na celu wspólną modlitwę, pogłebienie wiedzy o naszym kandydacie na ołtarze i rozszerzanie kultu ojca Euzebiusza wśród ludu bożego – co jest warunkiem koniecznym do beatyfikacji. W ramach Dni Euzebiańskich odbywają się : pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich ze Śląska, koncert chórów z okolicznych miejscowości, konferencje o o. Euzebiuszu, jego życiu, pracy i męczeństwie, ; odprawione są uroczyste Msze sw. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego. Jest też piknik z poczęstunkiem oraz mozliwosć zwiedzenia kościoła i klasztoru.
Gorąco zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu oraz do stałej modlitwy o rychłą beatyfikację o. Euzebiusza oraz o propagowanie jego kultu wszędzie gdzie to jest możliwe.

W związku z tym organizowany jest też konkurs plastyczny pt. „o. Euzebiusz, franciszkanin, Polak, męczennik”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowe Ośrodka Kultury Gminy Miejska Górka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.